مقالات نهال

بهترین نهال گردو برای تبریز

بهترین نهال گردو برای تبریز

راهنمای انتخاب نهال گردو برای تبریز

اگر باغداری هستید که اهل تبریز باشید بایستی این مقاله که بهترین نهال گردو برای تبریز را برای شهر شما معرفی م یکند مطالعه کنید. کاشت نهال گردو در تبریز برای توسعه باغ گردو یا راه اندازی باغ گردو، یک نیاز ضروری محسوب می‌شود. حتی باغدارانی که می خواهند انواع ارقام نهال گردو اصلاح شده را برای توسعه باغ گردو انتخاب کنند، باید به شرایط نهال ها، ارتفاع از سطح دریا در منطقه، دسترسی به منابع آبی و گزینه های مراقبت از نهال گردو توجه داشته باشند. در حال حاضر، بهترین نهال گردو برای کاشت در باغستان های تبریز در دسترس قرار دارد.

انواع ارقام نهال گردو در نهالستان مرکزی مجوزدار تبریز به صورت عمده فروشی عرضه می شود. قیمت عمده فروشی نهال گردو در تبریز کاملاً مقرون به صرفه است، بنابراین باغداران کافیست ارقام مناسب نهال گردو و حتی نهال میوه را برای کاشت انتخاب کنند. از میان صدها ارقام نهال گردو که برای کاشت وجود دارد، ۶ نوع مناسب پیشنهاد می‌شود که برای شهر تبریز و به ویژه شرایط کوهستانی و سردسیر بهترین انتخاب است. برای آشنایی با انواع بهترین نهال گردو در تبریز و شرایط باردهی و رشد آنها با ما همراه باشید. از طریق مراجعه به آدرس بهترین نهالستان جهاد کشاورزی تبریز، به راحتی می توانید این نوع ارقام نهال گردو و نهال میوه را خریداری کنید.

درباره شهر تبریز بیشتر بدانید

استان آذربایجان شرقی یکی از مهمترین استان های کشور به لحاظ موقعیت جغرافیایی و همچنین به دلیل هم مرز بودن با کشور آذربایجان و ارمنستان، یک استان مرزی مهم جهت پرورش بهترین نهال گردو در تبریز، نیز به شمار می آید. این استان که مرکز آن شهر تبریز است در شمال غربی ترین نقطه در نقشه ایران واقع شده‌است. بیش از 45 هزار کیلومتر مربع وسعت آن است و ارتفاع آن از سطح دریا بیش از 1600 متر است. این استان از نظر آب و هوا جزء مناطق همیشه سرد و کوهستانی محسوب می شود . غالب هوای برفی و بارانی و دارای فصول سرد زیادی می باشد. کشاورزی در این استان با توجه زمین های حاصلخیز این استان بسیار رواج دارد.

تاریخچه باغات گردو در تبریز

گردو از دسته درختان تک پایه ای است که به طور سنتی پراکنش جغرافیایی وسیع در کل دنیا دارد، در واقع می توان گفت بسیاری از مناطق گردو کاری کشور می توانند گردو بومی منطقه ی خود را داشته باشند، گردو دارای بیش از 60 گونه است که گونه ی ایرانی آن از حدود 4000 سال پیش در مناطق مرتفع و سردسر کشور مانند تبریز کاشته می شده است، امروزه دیگر جنگل طبیعی گردو وجود نداشته و هر آنچه گردو در کشور برداشت می شود از باغاتی است که به وسیله ی باغداران کاشته شده است، گردو به عنوان خشکبار از قرنها پیش توسط تاجران از ایران به سایر مناطق دنیا حتی کالیفرنیا برده شده است.

تمامی 60 گونه آن دارای میوه های خوراکی می باشد، لازم به ذکر است که بهترین بازدهی گردو در بین ارتفاعات مختلفی که این درخت کاشته می شود مربوط به ارتفاعات البرز، زاگرس، خراسان و آذربایجان می باشد که تبریز نیز یکی از شهرهای متعلق به این نواحی است، شاید برای شما این پرسش مطرح شود که چه عواملی باعث راندمان بهتر گردو در این مناطق شده است؟ در این مقاله به این پرسش شما پاسخ خواهیم داد.

بهترین و پرسودترین نهال گردو در تبریز برای توسعه باغ گردو

اگر بخواهیم پرسودترین نهال گردو در تبریز را فهرست بندی کنیم به صورت زیر بیان می شوند:

قبل از آن که به معرفی مختصر هر کدام از انواع ارقام نهال گردو برای کاشت در باغستان های تبریز بپردازیم، لازم است خاطرنشان کنیم که می توانید قیمت روز انواع نهال گردو میوه تبریز را از نهالستان معتبر و معروف استعلام بگیرید. مرکز فروش توزیع نهال و عرضه نهال، هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری سفارشات باغداران عزیز را آماده می کند.

 معرفی مشخصات 6 مورد از بهترین نهال های گردو که برای کاشت درتبریز مناسب هستند

نهال گردو اسرائیلی

نهال‌گردو اسرائیلی را می‌توانید در باغ های تبریز به راحتی بکارید. این نوع نهال گردو در شرایط سردسیر به خوبی رشد می کند و می تواند در هر هکتار، ۶ تن گردو تولید نماید. نهال گردو اسرائیلی در شرایطی رشد می‌کند که حداکثر ارتفاع از سطح دریا ۱۵۰۰ متر باشد. اگر برای خرید بهترین نهال گردو در تبریز از این نوع ارقام گردو به مشاور نیاز دارید می ‌توانید از مشاوران نهالستان سهند سوال کنید.

نهال گردو فرنور

یکی از پربارترین و پرفروشترین نهال های گردو برای کاشت در شهر تبریز، نهال گردو فرنور است. این نوع نهال گردو در حداکثر ارتفاع از سطح دریا ۳۰۰۰ متر بهتر رشد می کند. میزان باردهی نهال گردو فرنور در هر هکتار، حدود 8 تن گردوی مرغوب است.

نهال گردو تویسرکان

با خرید نهال گردو تویسرکان می توانید بهترین نهال‌گردو در تبریز را پرورش دهید، باغ های گردو در تبریز عموماً دارای شرایط سردسیر و کوهستانی هستند، بنابراین گردو تویسرکان یک انتخاب عاقلانه خواهد بود. در سن بلوغ، نهال گردو تویسرکان می تواند حدود ۸ تن در هر هکتار گردو تولید کند.

نهال گردو چندلر

یکی از انواع بهترین نهال گردو در تبریز، نهال‌گردو چندلر است. این نهال در حداکثر ارتفاع ۱۵۰۰ متر از سطح دریا به خوبی رشد می کند. میزان باردهی گردو چندلر در هر هکتار، ۷ تن میوه است. برای توسعه باغ گردو در شرایط کوهستانی، نهال گردو چندلر را پیشنهاد می کنیم. شما می توانید ارقام مختلف نهال گردو را از نهالستان مرکزی مجوزدار‌تبریز به صورت عمده و خرده خریداری کنید.

نهال گردو کانادایی 

یکی دیگر از بهترین انواع نهال گردو برای کاشت در شهرتبریز، نهال گردو کانادایی نام‌ دارد. نهال گردو سهند کانادایی در مناطقی با ارتفاع ۳۰۰۰ متر از سطح دریا رشد خوبی دارد و میزان باردهی این نوع نهال در مقایسه با ارقام دیگر در هر هکتار بیشتر است. اگر به دنبال بهترین نهال گردو در تبریز هستید که در سال‌های اول پس از کاشت باردهی بالایی داشته باشد، نهال گردو سهند کانادایی را به شما پیشنهاد می دهیم.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر از نظر ویژگی‌های رشد و باردهی بسیار مرغوب و مقرون به صرفه است. این نوع نهال ها از نظر ویژگی‌های ژنتیکی، اصلاح شده هستند، بنابراین میزان باردهی آن ها در طول دوران بلوغ می تواند به ۱۶ تن در هر هکتار هم برسد. اگر بتوانید نهال گردو ژنوتیپ برتر را به صورت عمده بخرید، برای توسعه باغ گردو، یک انتخاب عالی خواهد بود.

جمع بندی

خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی تبریز برای انواع ارقام نهال گردو درتبریز و نهال میوه امکان پذیر است. خرید عمده نهال از نظر اقتصادی به نفع باغداران است. برای توسعه باغ گردو یا احداث باغ گردو در تبریز می توانید با نهالستان سهند  تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. نهالستان سهند ، مرجع توزیع نهال میوه و عرضه نهال گردو است. نهال های با کیفیت و سالم از این نهالستان برای باغداران ارائه می ‌شوند و خدمات متنوعی در زمینه نگهداری از نهال ها، آبیاری صحیح و کوددهی مناسب نیز برای باغداران در نظر گرفته شده است.

چرا خرید نهال از نهالستان سهند نهال؟

این نهالستان بزرگترین تولید کننده نهال سیب در غرب کشور با همکاری و ناظرین و کادر مجرب جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی و بیش از سه دهه در زمینه نهال کاری – نهال فروشی – خرید نهال – فروش نهال و احداث باغات مدرن اقتصادی میوه فعالیت دارد.

این شرکت سالیانه 5 هکتار نهالستان از انواع نهال پیوندی و غیر پیوندی انگور زیر کشت دارد. این نهالستان سالیانه حدود 300 هزار اصله نهال شناسنامه دار و مجوزدار تولید می کند و به داخل و خارج از کشور صادر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *