مقالات نهال

بهترین نهال پسته

بهترین نهال پسته

در این مقاله سعی خواهیم کرد شما را با بهترین نهال پسته آشنا کنیم و نکات مهم در انتخاب بهترین نهال پسته برای کاشت را ارائه دهیم. بهترین نهال پسته چه نهالی است؟ چرا باید بهترین نهال پسته ایران را برای باغ خود خریداری کنیم؟ این ها همه سوالاتی هستند که باغداران قبل از اقدام برای کاشت نهال پسته با آن ها مواجه می شوند. پسته یک محصول تجاری پرسود است که تولید و عرضه آن می تواند آینده باغداران را تضمین کند.

با توجه به تقاضای بالا برای خرید این محصول در داخل و خارج از کشور، خیلی از افراد به کاشت نهال های پسته علاقه مند شده اند. از همین رو ما در این مطلب تصمیم داریم بهترین نهال پسته برای کاشت را به شما عزیزان معرفی کرده و نکاتی در این خصوص ارائه دهیم. همراه ما باشید!

نکات مهم در انتخاب بهترین نهال پسته برای کاشت

نهال پسته جزو نهال های محبوب و پرفروش در کشور ماست و خیلی از افراد تمایل دارند با خرید این محصول، رویای خود که رسیدن به سود فراوان است را محقق کنند. اما انتخاب نهال مناسب هم با ریسک زیادی همراه است و امکان دارد با وجود مراقبت های فراوان از آن نهال، باز هم به نتیجه دلخواه نرسید. از همین رو در اینجا به مهمترین نکاتی که باید در زمان خرید بهترین نهال پسته به آن توجه کنید، اشاره خواهیم کرد.

1- مراجعه به مراکز معتبر:

متاسفانه برخی از افراد برای خرید نهال، به سراغ باغداران می روند تا از طریق قلمه زدن، به نهال مورد نظر خود دست پیدا کنند. چنین قلمه هایی ممکن است با بیماری های زیادی همراه باشند و بعد از مدتی، کل باغ را آلوده کنند. بنابراین عاقلانه ترین کار این است که برای خرید، به نهال فروشی های معتبر و مجوزدار مراجعه کنید.

2- خرید نهال پسته شناسنامه دار:

برخورداری از شناسنامه نشانه مرغوب بودن نهال است و اطلاعات مهمی مثل نژاد نهال و سن آن در شناسنامه درج می شود. اگر بهترین نهال پسته پیوندی را می خواهید، باید حتما این محصول را با شناسنامه و لیبل خریداری کنید.

3- توجه به سلامت نهال ها پسته:

نکته مهم دیگر این است که حتما نهال هایی سالم بخرید. برای این منظور باید در زمان خرید، ریشه، برگ، ساقه و تمام قسمت های نهال را مورد بررسی قرار دهید تا مطمئن شوید که هیچ نشانه ای از آفت و بیماری یا زخم و خشک شدگی روی آن وجود نداشته باشد.

4- مشخصات ظاهری و اندازه نهال پسته:

از دیگر نکات مهم برای خرید بهترین نهال پسته این است که حتما به ریشه نهال توجه کنید. ریشه ها باید قوی و سالم بوده و هیچ لکی روی آن ها دیده نشود. خود نهال هم باید ساقه ای صاف داشته و چند شاخه فرعی داشته باشد.

5- سن نهال پسته:

نهال های پسته که یک یا دوسال از تولید آن ها گذشته باشد، بهترین گزینه برای کاشت در باغ شما هستند.

توجه به رقم نهال پسته:

نهال های پسته هم مانند هر نهال میوه دیگری در ارقام و انواع مختلفی تولید می شوند. هر کدام از ارقام مختلف این نهال برای کاشت در شرایط اقلیمی خاصی مناسب هستند. از همین رو بهترین نوع نهال پسته برای شما نهالی است که با شرایط آب و هوایی محلی که در آن زندگی می کنید، همخوانی داشته باشد.برای مثال ارقام دیرگل معمولا برای اقلیم سردسیری مناسب بوده و نمونه های زودگل در مناطق گرمسیری رشد بهتری دارند.

بهترین نهال پسته ایران

پسته جزو محصولاتی است که با اقلیم کشور ما سازگاری زیادی دارد و به همین دلیل، ارقام مختلفی از این نهال در ایران کاشت می شوند. بهترین و پرسودترین ارقام تجاری پسته، شامل موارد زیر هستند:

  1. نهال پسته هیبریدی آمریکایی 

  2. نهال پسته اکبری

  3. نهال پسته کله قوچی

  4. نهال پسته احمد آقایی

  5. نهال پسته دامغان

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم شما را با بهترین نهال پسته آشنا کرده و اطلاعاتی در مورد نحوه نگهداری از این نهال به شما عزیزان آموزش دهیم. در پایان باید به شما یادآوری کنیم که می توانید برای احداث یک باغ تجاری، نهال های سالم و باکیفیتی را از مجموعه ما خریداری کنید.

چرا خرید نهال از نهالستان سهند نهال؟

این نهالستان بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور با همکاری و ناظرین و کادر مجرب جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی و بیش از سه دهه در زمینه نهال کاری – نهال فروشی – خرید نهال – فروش نهال و احداث باغات مدرن اقتصادی میوه فعالیت دارد.

این شرکت سالیانه 5 هکتار نهالستان از انواع نهال پیوندی و غیر پیوندی انگور زیر کشت دارد. این نهالستان سالیانه حدود 300 هزار اصله نهال شناسنامه دار و مجوزدار تولید می کند و به داخل و خارج از کشور صادر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *