مقالات نهال

مزایای کاشت نهال گردو خوشه ای اسرائیلی

مزایای کاشت نهال گردو خوشه ای اسرائیلی

اگر بارها درمورد گردو خوشه ای اسرائیلی شنیده اید اما از مزایای کاشت نهال گردو خوشه ای اسرائیلی آگاهی ندارید حتما این مقاله را مطالعه نمایید.  این نوع گردو اولین بار توسط اسرائیلی‌ها کاشته‌و‌تکثیر شد. از ویژگی‌های آن می‌توان به پربازده بودن اشاره نمود؛ به همین جهت در دسته‌ گردو‌ های تجاری قرار دارد. گردوی اسرائیلی از گردوهای بومی ایرانی می باشد که بیشتر در نواحی غرب ایران می‌توانید آن را کشت نمایید. نهال درخت گردو اسرائیلی به دو شکل خوشه‌ای و پا کوتاه اغلب پرورش داده‌می‌شود.

ویژگی‌ های بارز نهال های گردو اسرائیلی:

  • یکی از ویژگی‌های بارز، باردهی بسیار خوب آن است. این ویژگی به نوبه‌ خود از خصوصیات مشخص نهال گردو اسرائیلی در مقایسه با سایر انواع گردو است.
  • لازم است بدانید نهال این درخت دیرتر از سایر درختان شروع به گل دهی می‌کند که این ویژگی را نمی‌توان جزء معایب گردو اسرائیلی، برشمرد.
  • از شکل ظاهری مغز گردو می‌توان گفت برگ‌هایی به رنگ سبز پر رنگ دارد و شکل میوه آن تقریبا بیضی است. گردوی اسرائیلی به مرور زمان رشد کرده و شاخ و برگ فراوانی در‌ می‌آورد و گسترده می‌شود.
  • به طور خاص این نژاد دارای دو پوسته ی بیرونی می باشد. پوست سبز گردوی اسرائیلی به نسبت راحت از ان جدا می گردد و هنگام خشک کردن سهولت مناسبی دارد.
  • پوسته چوبی دیگر آن هم نسبتا سخت تر می باشد.هر چندکه میزان سختی این پوسته در گونه‌های مختلف، متفاوت است و در این نوع گردو، پوسته نازک و کاغذی است.
  • مغز گردو اسرائیلی خوراکی بوده و از انواع با کیفیت است. لازم به ذکر است که نسبت مغز به پوسته آن 70%‌ است و به دلیل داشتن درصد چربی بالا، طعم بسیار عالی و لذت بخشی دارد.

همان طور که پیش‌تر هم گفته‌شد عمر اقتصادی این گونه بسیار بالا است و در دسته ارقام تجاری و اقتصادی قرار دارد . در بازار بین المللی فروش بسیار خوبی دارد. علاوه بر آن چوب درخت این گونه بسیار با ارزش بوده و گران قیمت است.

میزان باردهی نهال گردو خوشه ای اسرائیلی:

به طور کلی میزان باردهی این درخت در سال دوم که آغاز به باردهی می کند، به صورت نوبرانه بین تا 20 عدد گردو است؛ که همین امر از جمله معایب درخت گردو اسرائیلی، به شمار می‌رود که البته در اکثر ارقام همین عدد می باشد. اما از سال چهارم به بعد با افزایش محصولات، می‌توان به این درخت دید اقتصادی داشت.

مزایای کاشت نهال گردو خوشه ای اسرائیلی چیست؟

به طور کلی می‌ توان گفت نهال‌ های اسرائیلی، برای کاشت و پرورش بسیار مناسب هستند، اما به شرطی که مراحل کاشت آنها به درستی رعایت شود و بعد از آن از نهال‌ها به خوبی مراقب نمایید. از جمله مواردی که در مقایسه مزایا و معایب گردو اسرائیلی، حائز اهمیت است، این است که نهال خوشه‌ای، قیمت مناسبی داشته و در مدت زمان کوتاهی، بهترین محصول را به بار‌ می نشیند.

این نهال‌ها حتی در مناطق گرم و خشک هم قادر به تولید محصول مرغوب هستند. همان طور که پیش‌تر هم گفته‌شد، مغز گردو اسرائیلی به دلیل درصد چربی بیشتری که نسبت به سایرین دارد، بسیار مرغوب‌بوده و در حال حاضر صادرات آن به کل جهان از رونق بسیار بالایی برخوردار است.

چرا خرید نهال از نهالستان سهند نهال؟

این نهالستان بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور با همکاری و ناظرین و کادر مجرب جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی و بیش از سه دهه در زمینه نهال کاری – نهال فروشی – خرید نهال – فروش نهال و احداث باغات مدرن اقتصادی میوه فعالیت دارد.

این شرکت سالیانه 5 هکتار نهالستان از انواع نهال پیوندی و غیر پیوندی انگور زیر کشت دارد. این نهالستان سالیانه حدود 300 هزار اصله نهال شناسنامه دار و مجوزدار تولید می کند و به داخل و خارج از کشور صادر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *