مقالات نهال

مزایای کاشت نهال گردو کانادایی

مزایای کاشت نهال گردو کانادایی

نهال گردو کانادایی همانطور که از نام آن هم پیداست، اولین بار از کشور کانادا به ایران و کشورهای دیگر وارد شد. اما آیا از مزایای کاشت نهال گردو کانادایی این نوع نهال گردو خبر دارید؟ این نهال یکی از پرثمرترین و پرسودترین ارقام درختان گردو است. محصول درخت گردو کانادایی به دلیل درشت و خوش طعم بودن، تقاضای زیادی در بازار دارد. به همین دلیل خیلی از باغداران، به خرید نهال گردو کانادایی علاقه دارند.

مزایای نهال گردو کانادایی

بدون شک نهال گردو کانادایی، مزایای متعددی داشته که باعث شده این رقم، تا این اندازه محبوب واقع شود. در اینجا به برخی از مهمترین مزایای این رقم گردو اشاره خواهیم کرد.

1- حجم باردهی مناسب

درختان گردوی کانادایی، حجم باردهی بسیار بالایی دارند. به طوری که شما می توانید از هر هکتار باغ گردوی کانادایی، چیزی حدود 6 تن گردو برداشت نمایید. با وجود اینکه این میزان نسبت به باردهی نهال گردو فرنور کمتر است، اما می توان آن را از بسیاری ارقام دیگر بیشتر دانست.

2- زود بازده بودن

از دیگر مزایای نهال گردو کانادایی، می توان به باردهی زود هنگام آن اشاره کرد. این درخت خیلی زود به بار می نشیند و شما می توانید بعد از مدت کوتاهی، از میوه های آن استفاده کرده و به سود بالایی دست پیدا کنید.

3- مغز خوش طعم و باکیفیت

گردوی کانادایی یکی از خوش طعم ترین مغزها را در بین تمام ارقام درختان گردو دارد. مغز این رقم گردو، بسیار با کیفیت و درشت بوده و چربی خوبی هم دارد. به همین دلیل علاوه بر مصارف خوراکی، برای تهیه روغن هم از آن استفاده می شود.

4-امکان کشت در مناطق سردسیری

نهال گردو کانادایی در مناطق کوهستانی و سردسیر که ارتفاع آن ها به بیش از 1500 متر از سطح دریا باشد، بهترین رشد خود را خواهد داشت. به همین دلیل در این مناطق که به دلیل سرمای هوا، امکان رشد خیلی از نهال های میوه وجود ندارد، می توان یک باغ گردوی تجاری پرسود را احداث کرد.

5- مقاومت بالا در برابر بیماری ها و آفات

از دیگر نقاط قوت نهال گردو کانادایی که باعث محبوبیت آن شده، می توان به مقاومت بسیار بالای آن دربرابر انواع بیماری ها و آفات اشاره کرد.

6- ارتفاع کوتاه

ممکن است افراد غیرحرفه ای تصور کنند که ارتفاع کوتاه، یک نقطه ضعف برای درخت به نظر می رسد. اما اگر کمی فکر کنید، متوجه می شوید که ارتفاع کوتاه موجب می شود تا شما به راحتی محصولات درخت را برداشت نمایید. این درخت تا ارتفاع کمی رشد می کند و شما می توانید حتی میوه های بالایی ترین نقاط درخت را هم به راحتی برداشت نمایید.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم مزایا و معایب نهال گردو کانادایی را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. با بررسی ویژگی های این نهال می توان متوجه شد که کاشت نهال گردو کانادایی می تواند یک انتخاب عاقلانه و پرسود برای شما باشد، به شرط آنکه به صورت اصولی و درست از آن نگهداری کنید.

برای اینکه یک سرمایه گذاری مطمئن و پرسود داشته باشید، باید این نهال را از یک نهالستان معتبر خریداری کنید تا از کیفیت نهال و سلامت آن اطمینان کامل داشته باشید. خوشبختانه نهالستان بزرگ و معتبر سهند نهال این مشکل را برطرف کرده است. سهند نهال، بزرگترین مرکز فروش نهال میوه در غرب کشور است. شما می توانید ارقام مختلف درختان میوه مورد نیاز خود را به صورت شناسنامه دار و همراه با کارت قرنطینه و گارانتی معتبر از این نهالستان خریداری کنید. حتی امکان خرید اینترنتی و غیرحضوری هم در این نهالستان برای شما فراهم شده است.

چرا خرید نهال از نهالستان سهند نهال؟

این نهالستان بزرگترین تولید کننده نهال سیب در غرب کشور با همکاری و ناظرین و کادر مجرب جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی و بیش از سه دهه در زمینه نهال کاری – نهال فروشی – خرید نهال – فروش نهال و احداث باغات مدرن اقتصادی میوه فعالیت دارد.

این شرکت سالیانه 5 هکتار نهالستان از انواع نهال پیوندی و غیر پیوندی انگور زیر کشت دارد. این نهالستان سالیانه حدود 300 هزار اصله نهال شناسنامه دار و مجوزدار تولید می کند و به داخل و خارج از کشور صادر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *