مقالات نهال

فواید بینظیر گردو خیس

اگر از فواید بینظیر گردو خیس با خبر شوید همیشه در فصل رسیدن گردو از چیدن و خوردن این میوه خشکباری با ارزش غافل نخواهید شد. گردو از زمان های بسیار دور مورد استقبال همه مردم بود و امروزه نیز به عنوان بهترین خشکبار در جهان شناخته‌شده‌است.

گردو برای هر سنی از افراد مفید است و مصرف آن موجب سلامتی می شود. بر اساس بررسی هایی که صورت گرفته‌شده‌است مشخص‌شده مصرف آجیل ها به خصوص گردو و بادام در سلامتی بدن نقش مهمی دارند و جزو خوراکی هایی هستند که موجب سلامتی‌شده و کاهش فشارخون و دیابت را به همراه دارد. اما یکی از خوشمزه ترین آجیل ها و خشکبارها که امروزه مردم بسیار از آن استقبال می کنند گردو خیس است.بسیاری از افراد گردو خیس را از گردوهای خشک بیشتر دوست دارند و این به دلیل طعم تازگی و عطر و بوی آن است.

خواص شگفت انگیز گردو خیس

تغذیه از مهم ترین عامل های سلامتی است.مصرف برخی از خوراکی ها می تواند منجر به بیماری شود به دلیل داشتن چربی مضر و.. . در عین حال برخی از خوراکی ها نیز در سلامتی موثر بوده و موجب سلامت مغز – کاهش دیابت و فشارخون می شود.

گردو خیس از خوراکی های خوشمزه و مفیدی است که خوردن آن در سلامتی موثر است.وقتی فصل تابستان می رسد یکی از خوشمزه ترین خوراکی های تازه با عطر و بوی عالی گردو است. گردو خیس طعم لذیذتری دارد. این گردو نرم تر است و توسط دستگاه گوارش بهتر هضم می شود.حتی برخی گردو را به مدت دو تا سه ساعت در آب می گذارند تا بماند و خیس بخورد خوشمزه تر شود.

  • خاصیت گردو خیس در کاهش دیابت نوع ۲

خشکبار گردو خیس به مدیریت دیابت نوع دوم کمک می کند.گردو دارای میزان لازم فیبر است و همین فیبر در کاهش میزان قندخون موثر می باشد. بر اساس مطالعات صورت گرفته مصرف روزانه گردو خیس در پیشگیری از دیابت و کاهش آن موثر است. میوه گردو خیس به عنوان سالم ترین میان وعده است.توصیه‌شده‌است گردو را هر روزه استفاده کنید تا به شما در سلامتی و جلوگیری از دیابت کمک کند.

  • گردو خیس دارای روغن و چربی اشباع‌نشده است

گردو خیس به دلیل داشتن چربی اشباع‌نشده و روغن مفید برای سلامت پوست و مو مفید بوده و در سلامت قلب تاثیری عالی دارد.

  • گردو خیس و امگا۳

میوه گردو خیس دارای میزان لازم امگا۳ است که موجب کاهش کلسترول‌شده و به سلامت قلب کمک می کند.

  • خواص گردو خیس برای ورزشکاران

در وعده غذایی های ورزشکاران توصیه می شود از خوراکی هایی استفاده کنند که مفید و سالم باشد و بتواند انرژی لازم را برای بدن آنها تامین کند. گردو – بادام از بهترین و مفیدترین این خوراکی ها هستند که مصرف آنها به عنوان یک میان وعده سالم برای ورزشکاران توصیه می شود.

  • به کودکان خود گردو خیس بدهید

کودکان در حال رشد هستند و مصرف خوراکی هایی که مفید است در رشد آنها تاثیری عالی دارد. گردو و خشکبار به دلیل ویتامینی که دارد برای کودکان توصیه می شود و بهتر است هر روز در میان وعده های آنها گردو خیس را قرار بدهید. مصرف گردو خیس موجب افزایش حافظه – رشد بهتر کودک – افزایش انرژی  و… می شود.

  • آیا گردو خیس می تواند مضر باشد

مصرف گردو خیس در سلامتی تاثیری عالی دارد اما مصرف زیادی آن نیز می تواند مضر باشد. گردو دارای فیتات است و مصرف زیادی آن می تواند در جذب آهن – روی و کلسیم خللی ایجاد کند. پس توصیه می کنیم از گردو به میزان لازم و کافی استفاده کنید.

  • فواید گردو خیس برای مادران باردار

مادران باردار باید از خوراکی هایی استفاده کنند که سرشار از ویتامین و خواص باشد. گردو خیس یکی از این خوراکی های مفید است.گردو از مفیدترین میوه ها برای مادر و جنین است که در سلامت اعصاب آنها و آرامش کودک موثر است.

جمع بندی فواید گردو خیس

گردو خیس جزو خوشمزه ترین و خوش عطر و بوترین میوه ای است که می توانید در تابستان از آن استفاده کنید. خواص گردو خیس را به گفته سهند نهال گفتیم . این میوه سرشار از امگا۳ – آنتی اکسیدان و انرژی‌بوده که در افزایش سلامتی تاثیری عالی دارد.

چرا خرید نهال از نهالستان سهند نهال؟

این نهالستان بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور با همکاری و ناظرین و کادر مجرب جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی و بیش از سه دهه در زمینه نهال کاری – نهال فروشی – خرید نهال – فروش نهال و احداث باغات مدرن اقتصادی میوه فعالیت دارد.

این شرکت سالیانه 5 هکتار نهالستان از انواع نهال پیوندی و غیر پیوندی انگور زیر کشت دارد. این نهالستان سالیانه حدود 300 هزار اصله نهال شناسنامه دار و مجوزدار تولید می کند و به داخل و خارج از کشور صادر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *