مقالات نهال

انتخاب نهال گردو در تهران

انتخاب نهال گردو در تهران

راهنمای انتخاب نهال گردو در تهران

خرید و انتخاب نهال گردو در تهران و خرید نهال میوه در تهران یکی از بهترین راهکارهایی است که باغداران بتوانند باغ ‌های خود را توسعه دهند. بهترین نهال گردو و نهال میوه را می توانید از بزرگترین نهالستان گردو و نهال فروشی تهران با کیفیت عالی خریداری کنید. در همین ابتدا باید گفت که انواع ارقام نهال گردو برای کاشت در شرایط آب و هوایی در مناطق مختلف تهران در دسترس قرار دارند. کافیست مشخص کنید که به کدام یک از انواع نهال گردو و نهال میوه نیاز دارید.

انتخاب نهال گردو پربار:

این انتخاب اغلب به سلیقه ی باغدار یا کشاورز می باشد، آن هم با توجه به شناخت بازار و جامعه ی هدف خود که در کنار در نظر گرفتن عوامل محیطی همچون: اقلیم، شرایط سرما و گرما، آبیاری، ارتفاع سطح از دریا و.. بستگی دارد. فروش انواع گردو در بسیاری از استان ها صورت می پذیرد که در این بین انواع نهال گردو محلی هم محبوبیت خاص خود را پیدا کرده است.

در گام بعدی پس از انتخاب نهال گردو با توجه به فاکتورهای اعلام شده در بالا، نوبت به انتخاب نهالستان گردویی مطمئن می باشد. نهالستان سهند  نهال با ارائه ی بیش از 17 رقم از مرغوب ترین و بهترین نهال گردو پیونذی و بذری، که از ارقام خارجی و ایرانی گردو می باشد، شما را در امر احداث باغ گردو یاری خواهد کرد. خرید نهال گردو مثل دلار سود دارد، حتما شما هم این جمله را شنیده اید.

کاشت نهال گردو در تهران

آب و هوای شهر تهران با توجه به شرایط آن متغیر است. در نواحی کوهستانی شمال با هوایی سرد و مرطوب و در نواحی دشتی جنوب با هوایی گرم‌ و خشک روبه‌رو هستیم. میزان بارندگی در تهران زیاد نبوده و تعداد روزهای یخبندان در آن، ۳۶ روز در سال ثبت شده است. ارتفاع تهران از سطح دریا حدودا بین ۱۰۵۰ متر در جنوب و ۱۸۰۰ متر در شمال متغیر است. با توجه به این شرایط به‌نظر شما کدام نهال‌ها برای رشد در تهران مناسب هستند؟ در ادامه همراه با باشید تا با این نهال‌ها و قیمت نهال گردو در تهران آشنا شوید.

خرید نهال در تهران

یکی از بهترین نهال‌ها برای کاشت در تهران، با بهره وری بالا و اقتصادی، نهال گردو است. نهال گردو در هر شرایط اقلیمی ‌ایران قابلیت کاشت را دارد. با توجه به ارقام متنوع و نژادهای گوناگون گردو که عملکردهای مختلفی را دارند، می‌توان در هر منطقه‌ای با تحقیق درست درباره بهترین نهال، آن را پرورش داد.
شرایط جغرافیایی تهران و منطقه آن باعث شده تا از رشد خوبی برای کاشت نهال گردو برخوردار باشد. اگر به دنبال خرید نهال گردو در تهران هستید، در ابتدا باید با نهال‌ گردو مناسب تهران آشنا باشید.

معرفی 6 مورد از بهترین نهال گردو در تهران با ویژگی های باردهی عالی

  • نهال گردو چندلر
  • نهال گردو فرنور
  • نهال گردو اسرائیلی
  • نهال گردو کانادایی
  • نهال گردو ژنوتیپ برتر
  • نهال گردو تویسرکان

در ادامه، به ویژگی های مهم هر کدام از نهال گردو در تهران با ویژگی های قابل توجه، خواهیم پرداخت:

1-نهال گردو چندلر

اگر بخواهیم یک نهال گردوی مناسب برای کاشت در تهران را معرفی کنیم، قطعاً نهال گردو چندلر جزو اولویت ‌ها قرار می گیرد. بازدهی این نهال گردو در تهران بسیار مناسب است و در ارتفاعات هزار تا ۱۵۰۰ متری رشد می کند. در دوران بلوغ درخت گردو چندلر می توانید تا حداکثر ۷۰ یا ۷۵ کیلوگرم میوه مرغوب برداشت کنید. خرید نهال گردو در تهران از طریق نهالستان معتبر تهران امکان پذیر است. این نهال ها شناسنامه دار هستند و در سلامت کامل به شما تحویل داده می شوند.

2- نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور برای کاشت در تهران پیشنهاد می ‌شود. این نوع نهال های گردو تا حداکثر ۳۰۰۰ متری از سطح دریا رشد می کنند و در هر هکتار، ۶ تن گردوی مرغوب می دهند. اگر به دنبال خرید نهال گردو از نهالستان مرکزی مجوزدار تهران هستید و می خواهید نهال گردو در شرایط سردسیر، مقاوم باشد، نهال گردو فرنور را به شما پیشنهاد می دهیم.

3-نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی یکی از انواع گونه های نهال گردو درتهران است که از نظر باردهی مورد توجه باغداران قرار گرفته است. به بیان دیگر نهال گردو اسرائیلی از گونه ‌های دیرگل می باشد و از سال دوم به باردهی می ‌نشیند. می توانید این نوع نهال گردو را در شرایط آب و هوایی تهران به خوبی بکارید و نگران آفت زدگی یا سرمازدگی نباشید. گردو اسرائیلی در ارتفاعات ۱۵۰۰ متری از سطح دریا رشد خوبی دارد، بنابراین برای باغ هایی که در اطراف تهران وجود دارند انتخاب خوبی است.

4-نهال گردو ژنوتیپ برتر

یکی از بهترین ارقام نهال گردو در تهران، نهال گردو ژنوتیپ برتر است. این نهال گردو در ارتفاعات ۳۰۰۰ متری از سطح دریا به خوبی رشد می ‌کند. عمر اقتصادی نهال های ژنوتیپ برتر، 200 سال می باشد، بنابراین انتخاب خوبی برای باغ ‌های بزرگ و وسیع است. در دوران بلوغ این نونهال ها، از پنج سالگی می توانید در هر هکتار 8 تن گردو برداشت کنید. نهال گردو ژنوتیپ برتر در برابر سرمای زمستان مقاوم است. همچنین نسبت به آفت زدگی یا بیماری ‌های درخت گردو تحمل بالایی دارد.

5-نهال گردو تویسرکان

یکی دیگر از انواع نهال گردو در تهران، نهال گردو تویسرکان می باشد. این نوع نهال گردو به اندازه ‌ای مرغوب و با کیفیت است که از آن برای صادرات هم استفاده می شود. در دوران بلوغ درختان گردو تویسرکان می توانید حداکثر ۵۰ کیلوگرم از هر درخت میوه مرغوب برداشت کنید. این نهال گردو در ارتفاعات ۱۵۰۰ متر از سطح دریا به خوبی رشد می کند، باردهی نهال گردو تویسرکان در هر هکتار ۶ تن میوه مرغوب است.

6-نهال گردو کانادایی 

یکی از بهترین نهال های گردو برای کاشت درتهران، نهال گردو کانادایی نام دارد. این نوع نهال های گردو نسبت به سرما زدگی مقاوم هستند و در مقایسه با نهال گردو ژنوتیپ برتر طول عمر اقتصادی خوبی دارند. این درختان گردو تا بیشتر از ۱۰۰ سال همچنان باردهی خوبی دارند. می توانید نهال گردو کانادایی را در آدرس بهترین نهال فروشی آنلاین تهران خریداری کنید.

جمع بندی

خرید نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزیتهران برای انواع ارقام نهال گردو درتهران و نهال میوه امکان پذیر است. خرید عمده نهال از نظر اقتصادی به نفع باغداران است. برای توسعه باغ گردو یا احداث باغ گردو در تهران می توانید با نهالستان سهند  تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. نهالستان سهند ، مرجع توزیع نهال میوه و عرضه نهال گردو است. نهال های با کیفیت و سالم از این نهالستان برای باغداران ارائه می ‌شوند و خدمات متنوعی در زمینه نگهداری از نهال ها، آبیاری صحیح و کوددهی مناسب نیز برای باغداران در نظر گرفته شده است.

چرا خرید نهال از نهالستان سهند نهال؟

این نهالستان بزرگترین تولید کننده نهال سیب در غرب کشور با همکاری و ناظرین و کادر مجرب جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی و بیش از سه دهه در زمینه نهال کاری – نهال فروشی – خرید نهال – فروش نهال و احداث باغات مدرن اقتصادی میوه فعالیت دارد.

این شرکت سالیانه 5 هکتار نهالستان از انواع نهال پیوندی و غیر پیوندی انگور زیر کشت دارد. این نهالستان سالیانه حدود 300 هزار اصله نهال شناسنامه دار و مجوزدار تولید می کند و به داخل و خارج از کشور صادر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *