مقالات نهال

خواص گردو توسرخ

خواص گردو توسرخ

آیا از خواص گردو توسرخ آگاهی دارید؟ گردو توسرخ یکی از گردوهای بسیار زیبایی است که رنگ آن موجب تفاوتش در میان دیگر گردوها و خشکبارها شده‌است. این رقم برای کاشت در مناطقی با آب و هوای سرد مناسب بوده و بهترین اقلیم برای رشد و پرورش آن، معتدل مدیترانه ای است. نهال گردو توسرخ همانند سایر ارقام گردو نیازمند گذراندن دوره سرمایی است و حداکثر می تواند دمایی تا ۲۵- درجه ی سانتی گراد را تحمل نماید.

گردو سرخ

گردوی سرخ یکی از انواع گردو است که دارای ظاهر بسیار زیبایی است و رنگ مغز آن باعث تفاوت با دیگر انواع گردو در بازار گردیده است. این گردو به خاطر رنگ خاص مغزش در میان انواع خشکبار بسیار خاص بوده و مورد توجه قرار گرفته است. همه می دانیم که گردو دارای رنگ قهوه ای می باشد و گاهی اوقات امکان دارد مغز گردو آسیاب‌شده کرم رنگ یا شیری نیز باشد. اما این گردوی متفاوت که به صورت اصلاح‌شده و پیوندی به وجود آمده رنگ سرخ بی مانندی دارد و بسیار کمیاب است. این گردو بیضی شکل بوده و به راحتی پوست از مغز جدا می‌شود و از نظر خواص با دیگر گردو ها متفاوت نیست.

خاصیت بی نظیر گردو توسرخ

گردو توسرخ از لحاظ خاصیت با دیگر گردوها تفاوتی ندارد و مصرف روزانه آن در افزایش سلامتی و بهبود عملکرد بدن موثر است.گردو قرمز دارای امگا۳ – آنتی اکسیدان – ویتامین ها و فسفر – پتاسیم و منگنز است.

  • مصرف گردو توسرخ به دلیل امگا۳ که دارد موجب سلامت حافظه و تقویت آن می شود.
  • گردو توسرخ دارای ویتامین هایی است که موجب زیباتر شدن پوست می شود.
  • به دلیل وجود بسیاری از فواید و خواصی که گردو توسرخ دارد برای تقویت سیستم دفاعی بدن موثر است.
  • گردو توسرخ دارای فسفر بوده و موجب تقویت استخوان ها می شود.
  • گردو توسرخ می تواند تا حد زیادی از فشارخون پیشگیری کند.بیماری های قلبی امروزه در میان افراد زیاداست که در نهایت منجر به مرگ می شود.یکی از دلایل بیماری قلبی می تواند فشارخون باشد.برای کاهش این بیماری استفاده از گردو توسرخ مفید است.بطور کلی هر گردو با هر نژادی مفید می باشد.
  • گردو جزو خوراکی هایی است که می تواند انرژی بالایی را برای بدنتان فراهم کند.دارای موادمعدنی – فیبر و بسیاری از ویتامین های مفید است.

این گردو برای سلامتی بسیار مفید بوده و مصرف روزانه آن به همه افراد توصیه می شود. رنگ گردو موجب شادابی‌شده و کودکانی که گردو میل نمی کنند به دلیل رنگی که گردو توسرخ دارد ترغیب می شوند آن را میل کنند.

امگا۳ موجود در گردو موجب سلامت قلب می شود. ملاتونین نیز موجب آرامش خواب می شود.

نتیجه گیری خواص گردو توسرخ

خرید گردو توسرخ به دلیل بازار بسیار عالی که دارد بالاست.این گردو دارای رنگی بسیار زیبا و خیره کننده است و فروش آن به این دلیل زیاد می باشد. گردو توسرخ را در مناطق معتدل و سرد می کارند و جزو درختان کوتاه قد می باشد.این گردو پر از خاصیت است. از خواص آن می توان به امگا – ویتامین ها – کلسیم – فسفر – پتاسیم – چربی اشباع‌نشده اشاره داشت.

چرا خرید نهال از نهالستان سهند نهال؟

این نهالستان بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور با همکاری و ناظرین و کادر مجرب جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی و بیش از سه دهه در زمینه نهال کاری – نهال فروشی – خرید نهال – فروش نهال و احداث باغات مدرن اقتصادی میوه فعالیت دارد.

این شرکت سالیانه 5 هکتار نهالستان از انواع نهال پیوندی و غیر پیوندی انگور زیر کشت دارد. این نهالستان سالیانه حدود 300 هزار اصله نهال شناسنامه دار و مجوزدار تولید می کند و به داخل و خارج از کشور صادر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *