مقالات نهال

طبع میوه هلو سرد است یا گرم ؟

طبع میوه هلو سرد است یا گرم ؟

از آنجا که در طب سنتی میوه ها به طبع های گرم و سرد دسته بندی کرده اند، بهتر است ابتدا بدانیم که میوه هلو طبع سرد دارد یا گرم؟ هلو از جمله میوه های مخملی خوشمزه و شیرین تابستانی است که سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی بسیاری می باشد. این میوه شیرین برای کاهش وزن، کلسترول، بیماری های تخریب کننده عصب و رفع هیپوکالمی بسیار مفید است. به عنوان یک میوه ضد سرطانی نیز شناخته می شود. حال سوال اینجاست آیا افراد سرد مزاج و گرم مزاج این میوه را می توانند با خیال راحت مصرف کنند و یا باید همراه با مصلح آن بخورند.

طبع میوه هلو در طب سنتی

هلو میوه ای با طبع سرد و تر است و برای افراد گرم مزاج و صفراوی بسیار مفید می باشد و می توانند از این میوه به راحتی استفاده کنند. افراد گرم مزاج برای اینکه اجابت مزاج طبیعی داشته باشند هلو گزینه مناسبی برای آنها می باشد، البته باید در نظر داشت که برخی افراد ممکن است به این میوه حساسیت داشته باشند که در این صورت نباید از آن استفاده کنند.

هلو سرشار از فیبر است که می تواند برای افراد گر مزاج مفید باشد و حرکت روده آنها را منظم کند و همچنین به کاهش خطر بیماری های قلبی در آنها کمک کند.

مصلح میوه هلو چیست؟

شاید بخواهید بدانید مصلح در طب سنتی چیست. به طور کلی در طب سنتی ایران مواد غذایی یا دارویی که بتواند باعث تعادل کردن طبع مواد غذایی در بدن شود را مصلح گویند. همانطور که گفته‌شد طبیعت هلو سرد و تر است. افرادی سر مزاج بهتر است این میوه را همراه با مصلح آن و یا با مواد غذایی با طبع گرم مصرف کنند. افراد سرد مزاج و بلغمی در صورت مصرف هلو ممکن است دچار ناراحتی هایی نظیر ضعف و بی حالی و مشکلات گوارشی شوند. هلو برای این افراد ممکن است مضر باشد و بر این اساس افراد سرد مزاج بهتر است هلو را همراه با مصلح آن مصرف کنند.

خواص هلو برای سلامتی

هلو یک میوه تابستانی خوشمزه و ابدار یک درمان کم ابی در هوای گرم است و سرشار از ویتامین، مواد مغذی می باشد. این میوه حاوی 59 کالری و 14 گرم کربوهیدرات است.

همچنین هلو غنی‌شده از ویتامین A ، ویتامین E ، ویتامین C، ویتامین K، مس و منگنز است و می تواند برای بدن و بهبود چرخه متابولیسم بدن بسیار مفید باشد. با توجه به مطالعات انجام‌شده، هلوی تازه در طی 30 دقیقه پس از مصرف می تواند اقدامات آنتی اکسیدانی خوبی داشته‌باشد. هلوی تازه و رسیده دارای سطح بالایی از آنتی اکسیدان است و می تواند شما را در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت کند.

چرا خرید نهال از نهالستان سهند نهال؟

این نهالستان بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور با همکاری و ناظرین و کادر مجرب جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی و بیش از سه دهه در زمینه نهال کاری – نهال فروشی – خرید نهال – فروش نهال و احداث باغات مدرن اقتصادی میوه فعالیت دارد.

این شرکت سالیانه 5 هکتار نهالستان از انواع نهال پیوندی و غیر پیوندی انگور زیر کشت دارد. این نهالستان سالیانه حدود 300 هزار اصله نهال شناسنامه دار و مجوزدار تولید می کند و به داخل و خارج از کشور صادر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *